header
pachołki

Zastosowania pachołków drogowych

Pachołki drogowe, zarówno swoim kolorem, jak i kształtem, nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Są wykonane w jaskrawym, pomarańczowym kolorze w białe pasy, z materiału posiadającego fluorescencyjne właściwości.  Z tego powodu świetnie sprawdzają się nie tylko jako ostrzeżenie, lecz także element tworzonej zapory w ruchu drogowym.

Istnieje kilka rozmiarów pachołków, a każdy z nich posiada kwadratową podstawę. Istnieje również możliwość umieszczenia kija lub tyczki w pachołku, umieszczając je w otworze na wierzchu. Pachołek może być także dociążony przez zastosowaniu specjalnych gumowych elementów, mocowanych przy jego podstawie. Taki zabieg zapewni mu większą stabilność.

Pachołki jako wsparcie w organizacji ruchu drogowego

Wyraziste kolory i odblaski sprawiają, że pachołki drogowe doskonale sprawdzają się przy oznaczaniu toru jazdy, a także przy określaniu jaka przestrzeń jest wyłączona z ruchu. Są wyjątkowo lekkie, dzięki temu łatwo i wygodnie można zmieniać ich ustawienie. Dodatkowo, zauważone przez kierowców, wysyłają jasny i czytelny komunikat. Z tego powodu okazują się pomocne podczas nagłych zmian i utrudnień na drodze.

Pachołki znajdują szerokie zastosowanie w regulowaniu ruchu ulicznego i pomagają uniknąć powstawania zatorów drogowych i długich postojów. Przyczyniają się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Wykorzystanie pachołków na placach manewrowych

Przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy, nie tylko uczestniczymy w wielogodzinnych jazdach szkolących, lecz także poznajemy techniki wykonywania manewrów drogowych. Do tego celu, instruktorzy przygotowują odpowiedni plac manewrowy, na którym kursanci mogą swobodnie i bez stresu trenować swoje umiejętności.

Również w tym przypadku, swoje zastosowanie znajdują pachołki drogowe. Dzięki ich elastyczności idealnie nadają się do pomocy przy nauce początkujących kierowców. Są tworzone z miękkiego materiału, dzięki czemu przy najechaniu na nie, lekko się odkształcają, chroniąc tym samym pojazd przed uszkodzeniem. Chwile po zaistniałym nacisku, można swobodnie przywrócić pierwotną formę pachołka.