headerandros logo

Co wpływa na stabilność znaku drogowego? O podstawach słów kilka

Podstawy do znaków drogowych umożliwiają tymczasowy montaż różnorodnych znaków drogowych oraz słupków z tablicami. Ich głównym celem jest zapewnienie stabilności znakom.

Specyfika podstaw do znaków drogowych

Podstawy do znaków drogowych (i nie tylko do znaków) wykonane są z gumy i tworzyw sztucznych uzyskanych z recyklingu. Cechują się wytrzymałością, trwałością i odpornością zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Ich konstrukcja została tak przemyślana, aby zapewniały niezawodną stabilność znakom pionowym wykorzystywanym w ruchu drogowym. Specjalne otwory montażowe przystosowane są do najczęściej używanych na drogach rur i wsporników, gwarantują łatwy, szybki, a jednocześnie bezpieczny montaż. Z kolei odlane stopki w dolnej części podstawy zapewniają solidne ustawienie, utrudniając przesuwanie się względem podłoża. Oferowane przez naszą firmę podstawy do znaków są stabilne nawet przy dużych powierzchniowo słupkach lub tablicach, a także w różnych warunkach atmosferycznych, takich jak np. silny wiatr.

Podstawy do znaków są solidne, jednak zapewniają łatwość transportu i wygodę przenoszenia dzięki specjalnym uchwytom. Ich kształt umożliwia wielopoziomowe składowanie.

Zastosowanie podstaw do znaków drogowych

Podstawy wykorzystywane są przede wszystkim przy tymczasowym montażu znaków drogowych, tablic kierunkowych, tablic prowadzących, zapór drogowych, a także słupków ze znakami. To nie jest jednak ich jedyne zastosowanie. Mogą być użyte także jako alternatywa dla betonowych obciążeń. Wykorzystywane są także do stabilizacji płotów i ogrodzeń tymczasowych, np. do odgrodzenia robót drogowych, placu budowy czy miejsc stwarzających zagrożenie. Używane są jako stabilizacja różnorodnych konstrukcji wsporczych, słupków i stojaków. Sprawdzą się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych, np. jako stabilizatory pod płotki, parasole czy przenośne stoliki w ogrodach albo na działkach. Jak się zatem okazuje, zastosowanie takich podstaw może być bardzo szerokie.