headerandros logo

Ograniczniki parkingowe

Separatory parkingowe

Ograniczniki (separatory) parkingowe

Służą do fizycznego wydzielania miejsc parkingowych i rozdzielania pasu ruchu. Zabezpieczają pojazdy przed uderzeniem w budynek lub stojące w pobliżu urządzenie i skutkami nieumiejętnego parkowania innych użytkowników parkingu. Pozwalają również uniknąć najechania na przeszkodę podczas manewrów – co ma szczególne znaczenie w przypadku wysokich pojazdów. Są bardzo proste w montażu, nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania nawierzchni.

W naszej ofercie posiadamy gumowe separatory parkingowe o wymiarach 1670x145x120 mm, dostępne w kolorze żółtym lub białym. Stosuje się je na parkingach przed supermarketami, lotniskami, garażami, podjazdami, itp. Są przytwierdzane są do podłoża za pomocą 5 elementów montażowych.

Separatory rowerowe (BIKE)

Separatory rowerowe

Jest to element bezpieczeństwa ruchu drogowego służący do wygradzania ścieżek rowerowych z pasa drogowego lub chodnika, odseparowania zatok autobusowych i powierzchni wyłączonych z ruchu, czy wydzielania torowisk tramwajowych od jezdni.

Separatory rowerowe BIKE o wymiarach 1000x130x45 mm są wykonane z wytrzymałej gumy zwulkanizowanej i wyklejone specjalnymi elementami odblaskowymi wykonanymi z folii Scotch Lane firmy 3M. Są przytwierdzane do podłoża za pomocą 3 elementów montażowych.