Znaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze – informujące o miejscach na drodze, w których może występować bądź występuje niebezpieczeństwo – stanowią część oferty znaków pionowych, dostępnych w asortymencie firm ANDROS. Nasze znaki charakteryzują się estetycznym wykończeniem, nie posiadają ostrych krawędzi i są odporne na uszkodzenia.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą znaków nakazu.

znaki ostrzegawcze 1 300x165 - Znaki ostrzegawcze

Kliknij na obrazek, by powiększyć

Znaki ostrzegawcze ” A” wykonane z blachy ocynkowanej ogniowo grubości 1,25 mm, krawędzie podwójnie zaginane na całym obwodzie, wyklejane licem z folii 1, 2 lub 3 typu. Tarcza znaku może być dodatkowo wzmocniona dwoma profilami stalowymi typu „F”.  Profile służą jako element montażowy do przykręcenia uchwytów uniwersalnych łączących znak z konstrukcją wsporczą.  W przypadku braku profila, tarcza montowana jest do konstrukcji wsporczej za krawędź znaku uchwytami typu „Zacisk”. Tył tarczy znaku zabezpieczony farbą proszkową szarą  RAL 7037. 

 

Zasady dot. zastosowania odpowiedniej wielkości i folii znaku drogowego. 

Stosuje się pięć grup wielkości znaków: 

Mini: na słupkach przeszkodowych i tablicach kierujących, na drogach w obszarze zabudowanym, gdy warunki drogowe nie pozwalają na zastosowanie znaków większych lub zastosowanie większych znaków pogorszyłoby warunki widoczności pieszych na przejściu dla pieszych, na wąskich uliczkach zabytkowych miast. 

Małe: na drogach gminnych,

Średnie: na drogach powiatowych, na jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich, na łącznicach autostrad i dróg ekspresowych.

Duże: na drogach ekspresowych, na drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym, na drogach dwujezdniowych w obszarze zabudowanym, na których dopuszczalna prędkość jest większa niż 60 km/h.

Wielkie: na autostradach.

Uwaga: przy oznakowaniu robot tymczasowych stosuje się znaki o jedną grupę wielkości wyższą niż stosowane na danym odcinku drogi.

Znaki A7 i B20 mają mieć wielkość nie mniejszą niż znaki średnie.

Zastosowanie folii odblaskowych:

Folia I generacji : powiatowe i gminne, wojewódzkie,

Folia II generacji : drogi krajowe jednojezdniowe i dwujezdniowe, autostrady i drogi ekspresowe

Znaki  A7, D6, D6a, D6b, B20, B2 – obowiązuje stosowanie folii  II generacji na wszystkich drogach .