header
taśma

Taśma Band-it w zastosowaniach drogowych

Warunki ruchu drogowego są niezwykle wymagające. Ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne, ulewne deszcze, śnieg, wiatr i ekstremalne temperatury to codzienność tak ważnej dla bezpieczeństwa infrastruktury drogowej. Jak to się dzieje, że pomimo tak trudnych warunków, znaki drogowe i inne elementy oznakowania pozostają na swoich miejscach, nawet w nietypowych miejscach? Sekretem jest niezawodny sposób mocowania. Dowiedz się, do jakich zastosowań drogowych wykorzystuje się taśmę Band-It.

Jakie tajemnice skrywa taśma Band-It?

Taśma Band-It jest wykonana z pokrytej chromem i niklem stali nierdzewnej (typów 201 i 304), dzięki czemu jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Potwierdzeniem jej wysokiej jakości są międzynarodowe certyfikaty. Taśma jest dostępna w różnych szerokościach i długości, wynoszącej najczęściej 30,5 mb. Jest bezpieczna w użytkowaniu za sprawą zaokrąglonych krawędzi. Wszechstronne zastosowanie taśmy Band-It wynika z prostego, lecz przemyślanego systemu mocowania, który zakłada rozkład sił na powierzchni taśmy i zamykanie danego odcinka zaciskiem, za pomocą specjalnych zapinek. Do jej montażu potrzebny jest napinacz, dzięki któremu nie potrzeba dużego wysiłku, aby zamocować taśmę. Co ciekawe, siła naciągu omawianej taśmy jest imponująca i osiąga nawet więcej niż 1 tonę!

Gdzie i dlaczego stosuje się taśmę Band-It?

Ze względu na dużą trwałość i możliwości stosowania taśmy Band-It nawet w miejscach o nietypowych kształtach, jest ona wykorzystywana w pionowym oznakowaniu drogowym. Z jej pomocą mocuje się między innymi: znaki drogowe, tablice informacyjne, kable, rury, węże ciśnieniowe czy przewody. Przytwierdza się je do ważnych elementów infrastruktury komunikacyjnej, takich jak: latarnie, słupy i maszty. Taśma Band-It zapewnia wieloletnią wytrzymałość znacznych obciążeń. Jest także ratunkiem w miejscach, w których nie można użyć klasycznych mocowań. Poza drogowymi zastosowaniami taśmy Band-It wykorzystuje się ją także w innych sektorach przemysłu, energetyce, lotnictwie i budownictwie kosmicznym.