header
znak przekreślenie

W jaki sposób unieważnia się znaki drogowe?

Znaki drogowe mają przede wszystkim ułatwiać poruszanie się po drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Ich zadaniem jest również poprawa bezpieczeństwa. Zdarza się jednak, że ze względu na różne przyczyny, informacja zawarta na znaku staje się nieaktualna. Wówczas konieczne jest jego unieważnienie. Czy wiesz, jak się to odbywa?

Co świadczy o tym, że znak drogowy jest unieważniony?

Unieważnienie znaku ma charakter czasowy. Konieczność taka pojawia się na przykład w przypadku chwilowej zmiany organizacji ruchu czy remontu drogi. Należy zaznaczyć, że niecelowe byłoby usuwanie znaków na tak krótki okres, dlatego w praktyce stosuje się ich unieważnianie. W tym celu wykorzystywana jest specjalna taśma do unieważniania znaków. Wystarczy wyciąć z niej dwa paski, a następie przykleić na blachę. Najlepiej jest umieścić je w taki sposób, aby stworzyć intuicyjne przekreślenie.

Aby unieważnienie było trwałe, konieczny jest wybór odpowiedniej taśmy do unieważniania znaków. Niezwykle istotny jest jej przede wszystkim odcień. Najlepiej, aby posiadała wyrazistą, fluorescencyjną barwę. Wówczas informacja będzie widoczna zarówno w ciągu dnia, jak i w porze nocnej, a także z dużej odległości. Widoczności nie zmniejszą nawet niesprzyjające warunki pogodowe.

Równie istotne jest, aby wykonane unieważnienie było trwałe. Decydując się na zakup specjalnej taśmy, zwróć szczególną uwagę na jej jakość. Produkt ten musi być wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym między innymi opady i wilgoć. Pamiętaj, że uszkodzenie oznaczenia może bowiem negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Jeżeli chcesz zakupić taśmę do unieważniania znaków, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy jedynie wysokiej jakości produkty, które są trwałe i wygodne w użyciu. Taśma do unieważniania, którą znajdziesz na naszej stronie, spełnia wszystkie wspomniane cechy. Oprócz tego nie pozostawia na znaku uszkodzeń po usunięciu.