Barierki wygrodzeniowe
Barierki wygrodzeniowe tego typu stosuje się w celu wyeliminowania lub ograniczenia niebezpieczeństw (upadek z wysokości, wkroczenia na jezdnię w miejscu niedozwolonym) na jakie narażony jest pieszy lub rowerzysta korzystający z drogi i obiektów przy niej położonych. Pojedynczy moduł wykonywany jest wg indywidualnych projektów zatwierdzonych przez Zarządcę Drogi ze stalowych rur, profili bądź kątowników zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe oraz malowanie proszkowe.
Balustrady U-11a – stosuje się w celu zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, jeśli powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu. Mogą być wykonane z rury fi 50mm lub fi60mm, wypełnienie z pręta fi12 lub rurki. Wysokość barier po montażu wynosi do 110 cm.
Bariery segmentowe U-12a – stosuje się w celu ochrony pieszych i oddzielenia ich od jezdni, uniemożliwienia im przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych lub skanalizowania ruchu pieszych. Mogą być wykonane z rury fi 50mm lub fi 60mm. Wysokość barier po montażu wynosi do 110 cm.
Bariery łańcuchowe U-12b montuje się w obrębie przejść dla pieszych, w ciągu chodników lub ścieżek. Ogrodzenie może posiadać formę jedno- lub dwułańcuchową.
W skład bariery wchodzą:
- Słupki – wykonane z rury stalowej ocynkowanej o średnicy 60 mm i długości 1,5 m, malowane proszkowo na kolor biały bądź czerwony, wykończone aplikacją białych lub czerwonych pasów odblaskowych. Słupki wkopywane są do ziemi, lub opcjonalnie mogą być przykręcane do podłoża. Stosowany standardowo rozstaw słupków to 1,5 mb lub 2 mb. Wysokość słupków po zamontowaniu wynosi 1,1 m. Słupki zabezpieczone są plastikowymi zaślepkami, które zapobiegają wlewaniu się wody.
- Łańcuch – wykonany z pręta cynkowanego o średnicy od 4 do 6 mm, malowany jednolicie – na biało albo na czerwono lub na kolor biało/czerwony (przez pół) i cięty na odcinki 1500mm lub 2000mm.
Na życzenie Klienta możliwe pomalowanie słupków i łańcuchów inną barwą.