header

Barierki wygrodzeniowe

Bariery segmentoweBariery segmentowe U-12a – mogą być wykonane z rury fi 50mm lub fi 60mm, profila bądź kątownika, w wersjach z poprzeczką lub wypełnieniem z rurek, krat bądź siatek. Wysokość barier po montażu wynosi do 110 cm.

Barierki wygrodzeniowe tego typu stosuje się w celu wyeliminowania lub ograniczenia niebezpieczeństw (upadek z wysokości, wkroczenia na jezdnię w miejscu niedozwolonym) na jakie narażony jest pieszy lub rowerzysta korzystający z drogi i obiektów przy niej położonych. Pojedynczy moduł wykonywany jest wg indywidualnych projektów zatwierdzonych przez Zarządcę Drogi ze stalowych rur, profili bądź kątowników zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe oraz malowanie proszkowe.

Bariery łańcuchoweBariery łańcuchowe U-12b montuje się w obrębie przejść dla pieszych, w ciągu chodników lub ścieżek. Ogrodzenie może posiadać formę jedno- lub dwułańcuchową.

W skład bariery wchodzą:

  • Słupki – wykonane z rury stalowej ocynkowanej o średnicy 60 mm i długości 1,5 m, malowane proszkowo na kolor biały bądź czerwony, wykończone aplikacją białych lub czerwonych pasów odblaskowych. Słupki wkopywane są do ziemi, lub opcjonalnie mogą być przykręcane do podłoża. Stosowany standardowo rozstaw słupków to 1,5 mb lub 2 mb. Wysokość słupków po zamontowaniu wynosi 1,1 m. Słupki zabezpieczone są plastikowymi zaślepkami, które zapobiegają wlewaniu się wody.
  • Łańcuch – wykonany z pręta cynkowanego o średnicy od 4 do 6 mm, malowany jednolicie – na biało albo na czerwono lub na kolor biało/czerwony (przez pół) i cięty na odcinki 1500mm lub 2000mm.

Na życzenie Klienta możliwe pomalowanie słupków i łańcuchów inną barwą.

Proponujemy Państwu również zakup naszych azyli dla pieszych.

Ozdobne bariery łańcuchowe na zamówienie

Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zachowania jednolitej stylistyki otoczenia proponujemy wykonanie ozdobnych barier łańcuchowych na zamówienie. Realizację wszystkich barier łańcuchowych opieramy na indywidualnych projektach naszych Klientów oraz przepisach prawnych i normach jakościowych. Ozdobne bariery łańcuchowe znajdują zastosowanie m.in. w otoczeniu zabytkowej lub nowoczesnej architektury, a także na dużych prywatnych posesjach, gdzie poza zwiększeniem bezpieczeństwa użytkowania terenu pełnią również funkcję dekoracyjną i porządkującą przestrzeń.