Sygnalizacja świetlna wahadłowa

Proponujemy Państwu zakup przenośnej sygnalizacji świetlnej. W naszej ofercie znajdują się sygnalizatory z lampami na diodach LED i halogenowe. Są to technologie w pełni adaptujące się do obowiązującego natężenia ruchu, zaopatrzone w mechanizm synchronizacji, działające w różnych wariantach pracy, energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

 

uslugi5 300x150 - Sygnalizacja świetlna wahadłowa

SYGNALIZACJA LZA500 ORAZ LZA500-LED
W standardzie wyposażona w zegar kwarcowy
Można rozbudować o moduł radiowy
Detektory na podczerwień do przedłużenia fazy zielonej
Radar do mierzenia natężenia ruchu
Na akumulatory 12V-24V lub zasilanie 220V
Łatwe i proste w obsłudze

PROGRAMOWANIE I OBSŁUGA
Sygnalizacja ma zaprogramowanych w pamięci 20 programów podstawowych dla odcinków od 50 do 600m. W zależności od możliwości danego oprogramowania można dołożyć aż do 30 dodatkowych programów. Podane programy mogą zostać zapisane i użyte przy następnej okazji. Programowanie i synchronizacja urządzeń sterujących dokonywana jest za pomocą pilota
do sygnalizacji, który jednocześnie służy do zapamiętywania programów , powłączeniu sygnalizacji i odłączeniu pilota jest ona automatycznie chroniona
(dostęp do programów ma tylko osoba, która ma pilota).
Wszystkie informacje tzn. ustawione programy, wskazówki dotyczące obsługi, informacje o uszkodzeniach oraz dotyczące przebiegu programu (np. jak długo będzie jeszcze światło zielone) są wyświetlane na wyświetlaczu.
LCD KLAWIATURA
Przejrzysta klawiatura funkcyjna z czytelnym wyświetlaczem LCD. Języki w których można obsługiwać urządzenie to angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, duński, szwedzki i polski.

DANE TECHNICZNE

Lampy nie są połączone ze sobą, co zmniejsza ryzyko awarii. Sygnalizacja może być przełączana na tryb ostrzegawczy (żółte migające światło), tak żeby np. w weekendy i przy zmniejszonym nasileniu ruchu pobierała mniej i przy następnym włączeniu uruchamia się automatycznie. Dopasowanie się sygnalizacji do natężenia (spadku) prądu przebiega automatycznie. Napięcie w akumulatorach jest przez cały czas monitorowane i w przypadku spadku natężenia jesteśmy o tym fakcie informowani około 12 godzin wcześniej.
Akumulator 12V, 180Ah wystarcza na ok. 12 dni po przerwaniu działania sygnalizacji, program zostaje automatycznie zapisany i zachowany przez 7 dni. przepalenie się jednej z lamp halogenowych jest od razu sygnalizowane się do niego dostać nie mając odpowiedniego klucza (klucz jest dostarczony z sygnalizacją).
Wózki do akumulatorów są zrobione z kwasoodpornego tworzywa sztucznego lub ze stali ocynkowanej ogniowo.
CZAS DZIAŁANIA LZA 500  LZA 500-LE D
akumulator 12 V, 180 Ah
288 godz.
550 godz.
akumulator 12 V, 230 Ah
360 godz.
700 godz.
SYGNALIZACJA INTELIGENTNA
Inteligentna sygnalizacja świetlna może być wyposażona w detektory na podczerwień lub radar. Dzięki nim „inteligentnie“ i na bieżąco mogą zostać dostosowywane czasy świecenia poszczególnych świateł. W zależności od natężenia ruchu faza zielona może zostać wydłużona lub skrócona, lub włączona na stałe (do czasu nadjechania pojazdu z przeciwnego
kierunku).

 

Bezprzewodowa sygnalizacja tymczasowa LED

smt2 big 180x300 - Sygnalizacja świetlna wahadłowa smt2 ops 228x300 - Sygnalizacja świetlna wahadłowaSystem bezprzewodowej sygnalizacji tymczasowej LED składa się z dwóch wózków, na których na wysięgnikach zamocowane są po trzy sztuki lamp LED (zielone, żółte i czerwone) o średnicy 200 mm. Konstrukcja wysięgników pozwala na ich złożenie do pozycji poziomej. System bezprzewodowy stosowany jest do tymczasowego sterowania ruchem drogowym. Działa na 2 akumulatory 12 V, które umieszczane są po jednym w każdym wózku. Kompaktowe wymiary, możliwość złożenia lamp oraz wyposażenie wózków w kółka z jednej strony a z drugiej poręczny uchwyt, pozwala na wygodne rozstawianie, a po zakończeniu robót usuwanie wózków z rejonów robót.

Wymiary pojedynczego wózka w pozycji do transportu:
Długość / szerokość / wysokość: 48 / 77 / 51 cm
Wymiary pojedynczego wózka w pozycji roboczej
 Długość / szerokość / wysokość: 48 / 77 / 51 cm
Waga: 27 kg

Opis działania

System użytkowany zwykle jako para świateł regulujących ruch, ustawiany po prawej stronie na poboczu drogi wymagającej rozwiązania ruchu drogowego za pomocą sygnalizacji. Zestaw mikroprocesorów pozwala łatwo ustawiać czas świateł czerwonych i zielonych. W przypadku awarii jednej z lamp uwidocznione jest to na wyświetlaczu, a w przypadku awarii czerwonej lampy światła zaczynają świecić na żółto. Wówczas konieczna jest wymiana czerwonej lampy. Zużycie akumulatora pojawia się na wyświetlaczu w postaci liter „Lb”. Gdy nastąpi zwarcie instalacji elektrycznej światło czerwone zaczyna błyskać. W pojemniku na akumulator znajduje się wewnętrzna bateria podtrzymująca ustawienia działania systemu. Jest ona również wykorzystywana dla podtrzymania nieprzerwanego działania systemu w czasie wymiany akumulatorów.

Charakterystyka elektryczna:
Zużycie energii: 2 baterie 6 V 4 R25
Częstotliwość radiowa: 433 Mhz
Zasięg radiowy: 80 m (odległość miedzy pierwsza i ostatnia lampa w szeregu)
Maksymalna ilość urządzeń: 200 (możliwość rozbudowy zestawu do 200 lamp, pracujących sekwencjami w kompletach po 5 szt. każdy)

Regulacja mocy światła
Światła wyposażone są w fotokomórkę umieszczoną w lampie zielonej, która pozwala kontrolować stopień intensywności światła dziennego i dopasowywać poziom jasności świecenia lamp.
Taka automatyczna regulacja daje szereg korzyści, mianowicie:
– powala w bardzo słoneczne dni zwiększyć moc świecenia, by światła były lepiej widziane przez użytkowników drogi, a w porze nocnej zapobiega nadmiernemu oślepianiu zbyt intensywnym światłem uczestników ruchu.
– regulując pobór mocy pozwala go tym samym ograniczyć w okresach, gdy bardzo intensywne światło nie jest konieczne.
– dzięki wykorzystaniu LED pobór mocy jest 6-krotnie niższy niż w przypadku standardowych żarówek 25 W, a tym samym możliwe jest korzystanie z akumulatora 70 A zamiast 180 A i czas nieprzerwanej pracy wynosi ok. 6 dni zamiast 4 dni jak dla zwykłych żarówek 25W.

Efekt odbicia światła słonecznego w lampach   Problem ten występuje w przypadku tradycyjnych lamp stosowanych w sygnalizacji. Został on rozwiązany w naszym systemie przez użycie kolorowych LED w lampach. W rezultacie odbite światło słoneczne przechodząc przez soczewki jest neutralizowane i nie wpływa na stopień postrzegania wyświetlanego koloru. Dla wzmocnienia kontrastu między kolorami wyświetlanymi, wnętrza lamp, gdzie umieszczone są żarówki LED jak i płyta, na której światła są zamocowane, jest w kolorze czarnym.     Zgodność z normami:

  •  EN 61000-4-2, EN 61000-4-3
  •  EN 61000-4-4-, EN 61000-4-6
  •  EN 55022 (klasa B)
  • Zasilanie: akumulator 12V (sugerowane akumulatory to 70 A);

  • Zakres temperatur, w których system może pracować: od -15°C do +50°C

  • Czas nieprzerwanej pracy: około 200 godzin z akumulatorem 70 A (jest to uśredniony czas, zależny od intensywności światła dziennego)

  • Światła posiadają po 3 lampy LED o średnicy 200 mm, każda lampa zawiera 120 LED
    Automatyczna kontrola mocy światła każdej soczewki

 

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą  kamizelek i lizaków do kierowania ruchem