header

Blog

the_post_thumbnailBariery drogowe

Rodzaje barier ulicznych

Każdego dnia napotykamy na różnego rodzaju bariery uliczne, które można podzielić na: bariery chodnikowe i bariery drogowe. Służą one w różnych celach, jednak ich nadrzędną funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i przechodniom. Wyjaśniamy, jakie znaczenie mają bariery uliczne i opisujemy ich rodzaje.
Czytaj więcej
the_post_thumbnailpachołki

Zastosowania pachołków drogowych

Pachołki drogowe, zarówno swoim kolorem, jak i kształtem, nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Są wykonane w jaskrawym, pomarańczowym kolorze w białe pasy, z materiału posiadającego fluorescencyjne właściwości.  Z tego powodu świetnie sprawdzają się nie tylko jako ostrzeżenie, lecz także element tworzonej zapory w ruchu drogowym.
Czytaj więcej
the_post_thumbnailmiasto

Co zaliczamy do tzw. architektury miejskiej?

Architekturę miejską tworzą wszelkie elementy architektoniczne umieszczone w przestrzeni miasta, które nie tylko ułatwiają mieszkańcom codzienne funkcjonowanie, lecz także zwiększają poziom estetyki danego obszaru. Ich zadaniem jest poniekąd wypełnienie przestrzeni miasta lub danej miejscowości, obiektami nie tylko estetycznymi, ale również funkcjonalnymi.
Czytaj więcej
the_post_thumbnailostrzegawcze światło

Punktowe elementy odblaskowe. Czym są tzw. kocie oczka?

Poziome oznakowanie drogi wspomaga bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zalicza się do nich: linie oddzielające pasy jazdy, linie krawędziowe, wskaźniki miejsc bezwarunkowego zatrzymania oraz strzałki naprowadzające. Nocą oraz podczas opadów deszczu widoczność na drodze jest mocno ograniczona, dlatego niezbędne jest stosowanie uzupełniających punktowych elementów odblaskowych (PEO), potocznie zwanych kocimi oczkami. Dowiedz się więcej o tych niezbędnych elementach infrastruktury drogowej!
Czytaj więcej
the_post_thumbnailtaśma

Taśma Band-it w zastosowaniach drogowych

Warunki ruchu drogowego są niezwykle wymagające. Ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne, ulewne deszcze, śnieg, wiatr i ekstremalne temperatury to codzienność tak ważnej dla bezpieczeństwa infrastruktury drogowej. Jak to się dzieje, że pomimo tak trudnych warunków, znaki drogowe i inne elementy oznakowania pozostają na swoich miejscach, nawet w nietypowych miejscach? Sekretem jest niezawodny sposób mocowania. Dowiedz się, do jakich zastosowań drogowych wykorzystuje się taśmę Band-It.
Czytaj więcej
the_post_thumbnailZnaki ścieżki rowerowe

Znaki na ścieżkach i szlakach rowerowych. Charakterystyka

Będąc zarówno zapalonym kolarzem, jak i okazjonalnym amatorem jazdy na rowerze trzeba być świadomym tego, że zasady ruch drogowego odnoszą się do każdego, również do rowerzystów. Przestrzeganie ich jest konieczne dla bezpieczeństwa wszystkich, zarówno samych osób jeżdżących na rowerze  jak i pieszych oraz kierowców samochodów lub innych pojazdów, dlatego tak ważne jest to, aby każdy znał i rozumiał znaczenie wszystkich znaków drogowych.
Czytaj więcej
the_post_thumbnailLizak

Przyrządy i akcesoria służące kierowaniu ruchem

Ręczne kierowanie ruchem może być stosowane na różnego rodzaju skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych oraz przejściach dla pieszych. Najczęściej jednak spotykane jest podczas robót drogowych lub przy zabezpieczaniu wypadków. Kto i w jaki sposób może kierować ruchem na drodze? Dowiesz się z tego artykułu.
Czytaj więcej